Açık ve Sınırsız

Sol Ayağım’ı Bir de Benden Dinle| Meryem Betül Çakır

Bitirmiş olduğum son kitap olmamasına rağmen beni çok etkileyen bir kitaptır Sol Ayağım. Christy BROWN tarafından yazılmıştır ve BROWN otobiyografisini kaleme almıştır. Kitap insana bir yerde öğüt verirken bir yerde de beyin felci geçirmesine rağmen hayattan zevk almaya yönelen bir insanın hayatını anlattığı için beni kendisine çekti.

Christy BROWN doğuştan beyin felçli olarak dünyaya geliyor ve bu beyin felci ile nasıl yaşadığını anlatıyor.

Kitapta BROWN’ ın yaşadığı acılar hatta intiharın eşiğine gelmesi beni derinden etkiledi. Kitabın adının Sol Ayağım olmasının nedeni ise beyin felcinden dolayı sadece sol ayağını hareket ettirebilmesidir. Ailesi ise onun beyin felci olduğunu öğrenmeden önce onun aklından engelli olduğunu düşünüyorlardı fakat sadece annesi onun zeka engelli olmadığını hissediyordu ve onu geliştirmek için çok çaba gösteriyordu.

Kitapta yaşanan olayların gerçek olması beni hem hüzünlendirdi hem de insanın eğer isterse her şeyi başaracağına olan inancımı artırdı.. Hayatta her şeye şükretmemiz gerektiğini öğrettiği için bana kendisini bir yıldır unutturmadı bu kitap, unutturacağını da sanmıyorum.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir